Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Novoročný príhovor

Predtým, než sa dostaneme k samotnému prianiu, dovoľte na úvod pár slov. Bilancujme spolu, čo sa nám v roku 2021 podarilo a čo od roku 2022 môžeme očakávať.

 

Čo sa nám podarilo:

Začiatkom roka sa Obec prihlásila k budove bufetu na miestnom ihrisku, ktorá nemala evidovaného vlastníka. Túto budovu dnes máme zapísanú na liste vlastníctva. Podobne sa nám podarilo získať aj parkovisko pri priehrade, ktoré bolo budované ešte v 70-tych rokoch – momentálne prebieha zápis do katastra.

Na obecnom cintoríne sme osadili solárne LED osvetlenie. Sú kompromisom medzi jednoduchým riešením a ekologickým – počas zamračených dní, resp. zimného obdobia svietia menej. Zrekonštruovali sme križovatku pri kostole, a odkúpili sme pozemok za „Starou školou“ – tú časť, na ktorej sú postavené sociálne zariadenia školy a priľahlý dvor.

Uzatvorili sme zmluvu o prenájme rozhlasových konzol, vďaka čomu sa už na jar bude rozhlas rekonštruovať a spolu s ním bude po obci naťahaný optický internet vzduchom.

Podarilo sa nám získať dotáciu na uskutočnenie ozdravných rezov na verejných priestranstvách. Súčasťou tohto projektu bol aj dendrologický posudok, čoho výsledkom boli odporúčania na ozdravné rezy a bohužiaľ aj výruby niektorých zdravie ohrozujúcich stromov.

 

Čo riešime:

Koncom roka sme uzatvorili zmluvu na informačný systém, ktorý bude po dokončení prístupný na obecnej stránke. Prostredníctvom neho bude možné zistiť, kadiaľ sú vedené inžinierske siete, presnejšie určiť, kde sú hranice pozemkov, či sprehľadnenie Územného plánu obce Dolné Dubové.

Podali sme žiadosť o dotáciu na dobudovanie kanalizácie v ulici pri čerpacej stanici (asi 350m). Rovnako sme podali žiadosť o dotáciu na komunálne vozidlo, na výsledky zatiaľ čakáme.

Začiatkom roka by sme mali získať dotáciu od PPA na rekonštrukciu strechy na budove Obecného úradu. Chystáme niekoľko projektov, či už na rekonštrukciu budovy Starej školy, alebo na nadstavbu ZŠ s MŠ a telocvične, Zberný dvor a podobne. Pretože bez projektov sa dotácie žiadať nedajú a momentálne máme iba pár, s ktorými čakáme na vyhlásené dotačné výzvy.

 

V roku 2022 budú komunálne voľby. Možno niekto z Vás zvažuje kandidatúru na starostu, či poslanca. Vy, budúci kandidáti, by ste sa mohli v priebehu roka prísť pozrieť na zasadnutia obecného zastupiteľstva, aby ste mali predstavu, čo je náplňou práce jednotlivých funkcií.

 

A teraz už dovoľte samotné prianie:

Prajem Vám, milí obyvatelia obce Dolné Dubové, nech je pre Vás rok 2022 lepší, ako ten minulý. Nech Vás všetko zlé obchádza, zostaňte zdraví a zostaňte šťastní. Prajem Vám dobrých susedov, milujúcich priateľov a rodinu, na ktorú sa môžete vždy spoľahnúť. Nech sa Vám všetko, čo ste si pre rok 2022 zaumienili či predsavzali splní.

 

Ešte raz všetko najlepšie,

 

Jozef Čapkovič,

starosta Dolné Dubové